Rok wydania: 2020
Kategoria: Publicystyka
Absurdy poprawności politycznej
Absurdy poprawności politycznej

Robert Kościelny

Absurdy poprawności politycznej

Mimo, że zjawisko poprawności politycznej istnieje już od kilku dekad, książka przedstawia przykłady tego szaleństwa głównie z ostatniego dziesięciolecia. Jeśli nie wypowiemy stanowczej walki tym absurdom, zostaniemy zamknięci w domu dla obłąkanych, w których klucze do wolności nie będą już w naszych rękach.

Do tej pory o poprawne relacje między ludźmi dbała nie polityka, a dobre wychowanie, savoir vivre, kindersztuba, konwenans oraz uznawane przez wszystkich za walor cechy takie jak delikatność, wrażliwość, wstrzemięźliwość, dyskrecja, skromność. Wszystko to, co zwykliśmy nazywać kulturą osobistą.

Poprawność polityczna, która tumanieni jesteśmy od kilku dekad, nie została stworzona przez współczesnych inżynierów dusz po to, aby nas wychować na jeszcze bardziej opanowanych, delikatnych, wrażliwych, innymi słowy – udoskonalić kindersztubę. Inżynierowie dusz w miejsce naszej religii nachalnie wprowadzają swoją – marksizm kulturowy, w miejsce pojęcia grzechu – niepoprawność polityczną, a w miejsce konfesjonału religijnego – konfesjonał świecki.

Ilość stron: 228

okładka miękka

Rok wydania: 2020

Inne książki autora

W tym samym roku ukazały się